Späť img SEO / 3.3. 2021

Ako nájsť “tú pravú”? Rady, ako si vybrať firmu na tvorbu webu.

Potrebujete upraviť či vytvoriť web a neviete si vybrať tú ideálnu firmu? Netrápte sa, rozhodovanie vie byť zložitý proces, najmä ak sa pohybujete v menej známej oblasti. Zhrnuli sme pre vás pár základných rád a spôsobov, ako si vedieť v tom mori ponúk nájsť to naj.
Samozrejme, webovú stránku si v dnešnej dobe viete vytvoriť i sami. Existuje množstvo rôznych nástrojov a platforiem ktoré vám to umožnia. Ale povedzme si - spravovanie webov je náročné, najmä ak budete každý krok robiť podľa tutoriálov na YouTube. A to vám môže vziať zbytočne veľa času. Preto je niekedy lepšie nechať to na odborníkov.

Cena
Svoju značku a produkty či služby poznáte najlepšie len vy sami. A pravdepodobne chcete svoje predaje a povedomie o značke zvyšovať, nie nechať zákazníkov odchádzať z webu s plnými, no nezaplatenými košíkmi, pretože vám na stránke nefunguje technická maličkosť. Otázka ceny by v tomto prípade nemala hrať primárnu rolu. Vždy sa nájde niekto, kto vám to urobí lacnejšie - ale urobí to aj lepšie? Pri tvorbe webov musíte myslieť i na to, že s danou firmou či človekom budete v kontakte dlhodobo - digitálny svet sa mení rýchlo a rôzne úpravy a update webu budú občas nutné. Preto stavte na dôveryhodného tvorcu a nebojte sa priplatiť si za kvalitu.
Zároveň vezmite do úvahy fakt, že povedať presnú finálnu cenu je pre tvorcu webov veľmi ťažké, keďže sa počas realizácie môžu vyskytnúť rôzne nutné zmeny, ktoré predĺžia čas - zvýšia cenu. Dobrá firma vám však vie poslať cenový odhad a vy budete vedieť, v akých výškach sa budete pohybovať.

Prvý dojem
Veľmi pravdepodobne ste rôzne ponuky na tvorbu stránky dostali mailom. Dôkladne si ich prezrite a vyberte si tie, ktoré vás zaujali ihneď. Ľudia z online sveta vedia čo je dôležité a ako zaujať. Ideálna ponuka bude vyzerať profesionálne, bude vizuálne pekne upravená, a bude obsahovať všetky potrebné náležitosti (informácie o firme a odkaz na referencie). Príjemne sformulovaný text mailu s dôležitými info ako je cena / priložený cenník a odhad času, koľko tvorba asi zaberie, by v ponuke určite nemali chýbať. Predsa, prvý dojem je vždy ten prvý a je len jeden.

Prvý dojem nefunguje bez chémie
Prezrite si referencie. A to poriadne. Odsledujte si kvalitu webov, či na nich funguje všetko tak ako má, či sa vám páčia, ale najmä - zamerajte sa na veci, ktoré majú tieto weby rovnaké a ktoré odlišné. Ak sa weby na seba nápadne podobajú, firma zjavne neprináša do nových projektov inovácie ale len kopíruje to, čo už má vytvorené. Všimnite si i spôsob komunikácie. Cítite z nej ochotu? dôveru? ústretovosť? Ak áno, skvele. Ak nie - vráťte sa k prvému dojmu a prehodnoťte svoj výber.

Prvé “pracovné rande”
Dohodnite si s vybranými dodávateľmi osobné stretnutie (v súčasnosti to bude skôr online meeting). Sledujte, či je druhá strana pripravená, na čo sa vás pýta, čo vám ponúka a ako vám odpovedá. Po ideálnom stretnutí by ste mali presne vedieť, do čoho idete a čo všetko vás v novej spolupráci čaká.
Nový dodávateľ taktiež musí rozumieť vašej firme, vašim tovarom a službám. Ak doposiaľ vytváral weby pre oceliarske spoločnosti a vy predávate oblečenie pre bábätká, je možné že sa nezhodnete a chémia nezafunguje. Zároveň však môže prekvapiť, preto sledujte jeho záujem o vás, o vašu značku.
Ak máte viacerých favoritov a neviete si vybrať, stavte na istotu. Na vlastnú intuíciu. S kým sa vám komunikovalo najlepšie a najľahšie? S kým si sadnete i po ľudskej stránke? Pri dlhodobých spoluprácach je súlad dôležitý. Budete vedieť vyriešiť akékoľvek problémy a ideálne v čo najkratšom čase a vaše spoločné vytváranie webu bude skôr radosťou ako starosťou.

Bude z toho niečo?
Nezabudnite - dať a dostať všetky potrebné informácie je podstatné. Myslite na to, čo je pre vás dôležité a rovnako si i nechajte poradiť od dôveryhodného odborníka. Držíme palce!
Ak by ste potrebovali poradiť či vytvoriť nový web, ozvite sa nám, radi vám pomôžeme.

Mohlo by vás zaujímať

img
SEO / 21.2. 2021

Ako nájsť “tú pravú”? Rady, ako si vybrať firmu na tvorbu webu.

Potrebujete upraviť či vytvoriť web a neviete si vybrať tú ideálnu firmu? Netrápte sa, rozhodovanie vie byť zložitý proces, najmä ak sa pohybujete v menej známej oblasti. Zhrnuli sme pre vás pár základných rád a spôsobov, ako si vedieť v tom mori ponúk nájsť to naj. Samozrejme, webovú stránku si v dnešnej dobe viete vytvoriť...

Pozri viac