Späť img Ako na to / 3.3. 2021

Ulovte si svoje miesto vďaka SEO

Technológie a digitálny svet sa menia veľmi rýchlo a to čo platilo včera, dnes už platiť nemusí. Máme pre vás trefný príklad (z ktorého naša copywriterka už taká nadšená nebola).

Keď chcete uloviť bežiaceho zajaca, nesmiete mieriť priamo na neho, ale pred neho. Ak mierite priamo na zajaca, vystrelíte niekam, kde už v danom okamihu nie je. Pri aplikovaní efektívneho SEO je princíp rovnaký. Vyhľadávače upravujú svoje algoritmy veľmi často a kritériá radenia výsledkov sa stále menia. Ak náhodou zistíte ako vyhľadávací robot funguje práve teraz, zamierite, vystrelíte a veľmi pravdepodobne miniete.
Aby ste zasiahli svoj cieľ, musíte najprv vedieť kam robot smeruje a aký bude ďalší vývoj. Našťastie je to jednoduché - smeruje k svojmu cieľu, ktorým sú spokojní používatelia.

Spoznajte svojich návštevníkov
K odhaleniu trajektórie vyhľadávačov musíte najprv poznať svojich návštevníkov a zistiť, kedy a prečo sú s nájdenými výsledkami, čiže stránkami, spokojní.

Spoznajte vyhľadávače
Vyhľadávače potrebujete poznať rovnako, teda najmä ich technické možnosti. Čo je jednoduchšie, keďže existuje množstvo zdrojov (napr. Wikipédia). Mimochodom - aj tieto zdroje nájdete vďaka ich vhodnej SEO optimalizácii. Vďaka nej presne vedia, kto ich hľadá a čo mu majú ponúkať. Sledovanie a odhadovanie vyhľadávačov a ich vývoja zvládnete aj sami, ak však máte na práci iné veci, obráťte sa na odborníkov. Obráťte sa na nás.

Myslite ako vyhľadávač
Už poznáte návštevníkov i digitálne prostredie, posledným krokom je - myslite ako vyhľadávač.
Nestavajte SEO na momentálnych slabinách vyhľadávačov. Môže prejsť veľa času kým ich odhalíte a využijete naplno a dovtedy už nemusia existovať.
Ponúkajte kvalitný a zaujímavý vyhľadávaný obsah. Prinútite tým vyhľadávače, aby pracovali za Vás, pretože ich záujem bude rovnaký. Dosiahnete tým dlhodobo stabilnejšie výsledky s menším úsilím a naviac získate spokojných návštevníkov, ktorých neskôr môžete premeniť na spokojných zákazníkov.

Ak sa potrebujete ohľadom SEO optimalizácie poradiť alebo ju rovno prenechať na odborných milovníkov digitálu, ozvite sa nám!

Mohlo by vás zaujímať

img
Ako na to / 2.3. 2021

Byť prvý na Google - ako na to?

Túžba byť všade a vo všetkom prvý je v nás evolučne zakorenená už od našich prvopočiatkov. Porekadlo kto prvý príde, ten prvý berie neobišlo ani digitálny svet a prvenstvo na Googli vám môže zabezpečiť vysoký dosah, interakcie a uskutočnené akcie od vašich stálych či nových zákazníkov. Súboje o popredné priečky prebiehajú...

Pozri viac